Összefoglaló 2024. április 28., vasárnap

DVTK - Hajdúböszörményi TE 49-28 (24-12)

Hazai pályán, ezúttal a Herman Ottó Gimnáziumban folytatta az NB II. Észak-keleti felsőház küzdelmét a DVTK az 5️. fordulóban a HTE ellen. A piros-fehérek már a mérkőzés elején elléptek és hatvan percen át lehengerlő játékkal egy híján 50 gólig jutottak újabb fontos lépést téve feljutást jelentő bajnoki cím felé.

Egy mérkőzés erelyéig visszatért a listavezető DVTK régi otthonába, a Herman Ottó Gimnáziumba a felsőház 5. fordulójában a HTE ellen. A találkozó első perceit ugyan a vendég kékek kezdték jobban (3-3), azonban Molnár Andrásék hamar felébredtek és a 8. percre már négy góllal vezettek (8-4). A Diósgyőr tovább növelte előnyét a folytatásban, amit hajdúböszörményi időkérés követett, ám a játék képe a pauza után sem változott. A 20. percben már kilenc gól volt a két csapat között (18-9), ami a félidő végére 12 gólosra nőtt 24-12-es állással.

A szünetet követően ismét lassabban indultak be a hazai támadások és a HTE kicsit közelebb zárkózott (28-18), ám a 40. perctől újra a piros-fehérek játszottak mezőnyfölényben. A 45. percre már 15 gól volt a két csapat között (37-22), a hajrában pedig fantasztikus támadó játékot produkálva felszántotta a pályát a DVTK. Molnár Andrásék végül egy híján ötven gólnál álltak meg és 49-28 arányban itthon tartották az újabb fontos két pontot egy lépéssel közelebb kerülve a feljutást jelentő bajnoki címhez.

A találkozón Torma Antal 46 százalékos hatékonysággal védett, míg minden nevezett hazai játékos betalált. A legtöbb hazai találatot Kohlrusz Levente szerezte tízzel, ám Kiss Róbert Ferenc is kilencig jutott.

Férfi kézilabda NB II. Észak-kelet felsőház, 5. forduló

Miskolc, Herman Ottó Gimnázium - 100 néző

A mérkőzés részletes jegyzőkönyve

Molnár András vezetőedző: 4-5 perc bizonytalanság után magunkra találtunk és igazán nagy tempót diktáltunk. A második félidőben dicséretes, hogy a lőtt gólokat tartottuk, de a védekezésünk már nem volt olyan feszes, mint előtte. Ez az eddigi gólrekordunk amire büszkék vagyunk!! Már csak három…

A DVTK újabb sikerével megőrizte vezető helyét a tabellán, amivel így már csak három találkozó választja el a feljutástól és a bajnoki címtől. A piros-fehérek a következő, 6. körben a Hajdúnánásra utaznak május 4-én, ahol 17:30-tól lépnek pályára az újabb két pontért.